Επιμορφώσεις προσωπικού σχολικού έτους 2023- 2024

Κατά το Σχολικό Έτος 2023 – 24 το σχολείο μας συμμετείχε στη δημιουργία Δικτύου Σχολείων με σκοπό:

• Την επικοινωνία, ανταλλαγή απόψεων, αντιμετώπιση προβλημάτων σε θέματα που αφορούν την διοικητική και εκπαιδευτική λειτουργία των σχολείων μας.
  • Την συνεργασία και την συνδιοργάνωση εκπαιδευτικών δράσεων που προωθούν την αποτελεσματικότητα του παρεχόμενου εκπαιδευτικού έργου.
  • Τον διαμοιρασμό νέας γνώσης, ιδεών, καλών πρακτικών και διάχυση αποτελεσμάτων της συνεργασίας μας, στην εκπαιδευτική κοινότητα.

αποτελούμενο από τα εξής σχολεία: 71ο Νηπιαγωγείο Πατρών, 2ο Εδικό Νηπιαγωγείο Πατρών, 41ο Νηπιαγωγείο Πατρών, 3ο Ειδικό Νηπιαγωγείο Πατρών, Νηπιαγωγείο Φράγκα, 1ο Ειδικό Νηπιαγωγείο Πάτρας

Στα πλαίσια της συνεργασίας, το προσωπικό του σχολείου μας συμμετείχε στις παρακάτω επιμορφώσεις:

"Πρώτες βοήθειες στο σχολείο" 08/02/2024

"Παρουσίαση της μουσειοσκευής για το νηπιαγωγείο με θέμα το Νερό. Συζήτηση και προτάσεις για προσαρμογή της μουσειοσκευής σε μαθητές νηπιαγωγείου με ειδικές ανάγκες"  13/03/2024

"Αναγνώριση παιδικής κακοποίησης"  04/04/2024

"Η Τεχνιτή Νοημοσύνη στην Εκπαίδευση"  17/04/2024